sprotiv_org (sprotiv_org) wrote,
sprotiv_org
sprotiv_org

Держдума Росії прийме спецзакон про #Крим

Запись опубликована Спротив. You can comment here or there.

 

 

У зв'язку спровокованими ФСБ Росії протестів у Криму Держдумі адміністрацією Путіна запропоновано спростити не тільки видачу російських паспортів українцям, але і порядок приєднання до Росії нових суб'єктів федерації.

За словами джерел на Охотному ряду, поправки в закон 2001 року «Про порядок прийняття в РФ і утворення в її складі нового суб'єкта РФ» ініціює фракція «Справедлива Росія».

Зараз ст. 4 закону («Умови прийняття в РФ нового суб'єкта») передбачає, що рішення про приєднання до РФ іншої країни або її частини здійснюється «за взаємною згодою РФ та цієї іноземної держави», яке підтверджується міжнародним договором. Цю процедуру пропонується спростити так, що для приєднання території буде достатньо «волевиявлення народу», вираженого, наприклад, у формі референдуму.

Те, що такий законопроект «вноситься в Думу», підтвердив перший заступник голови фракції справоросів Михайло Ємельянов. Перший віце-спікер Держдуми від «Єдиної Росії» Олександр Жуков заявив, що «не тільки фракціями, але і в адміністрації президента, і в уряді» опрацьовується питання про спрощений порядок надання російського громадянства громадянам СНД.

А після того як депутати «на місці ознайомляться з ситуацією», Дума вирішить і питання про доцільність проведення спеціального засідання щодо ситуації на Україні, сказав він. Оскільки «все змінюється дуже швидко», це може статися в найближчі дні у позаплановому порядку, припускає співрозмовник в Думі.

Tags: Крим, НОВИНИ, Путин, Росія
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments