sprotiv_org (sprotiv_org) wrote,
sprotiv_org
sprotiv_org

Газпром готує зупинення подачі газу в Україну

Запись опубликована Спротив. You can comment here or there.

Газпром завершує приготування, необхідні для цілковитої зупинки російського газу в Україну. Це відбудеться без будь-яких пояснень.

Операція поділена на дві частини: європейська: максимально виконати зобов’язання перед європейськими партнерами, згідно наявних контрактів і, друга, українська. Контроль над Кримом дасть можливість Газпрому реалізувати через його територію South Stream і назавжди зупинити план диверсифікації поставок в Україну каспійського газу.

Європейська фаза

Газпром вже отримав дозвіл від Брюсселю на використання наземної частини газопроводу NORD STREAM (OPAL). Цим шляхом передбачається забезпечити газом Німеччину та Чехію, які недоотримають транзит через Україну.

Для Польщі вже створюється технічна можливість забезпечення газом через застосування реверсу з Німеччини.  Поблизу міста Mallnow будується станція перекачування, яка скерує російський газ з газопроводу Ямал в роздільчу газову систему Польщі.

Якщо фаза протистояння збережеться протягом двох тижнів, найбільших втрат зазнає Угорщина та Австрія. Угорщині російська сторона передбачає компенсацію через реалізацію на їхній території атомного енергетичного проекту.

Українська фаза

Кінцева мета реалізації проекту полягає в урегулюванні ситуації в стосунках, через відмову Києва від претензій на Крим. Повна зупинка російського газу повинна спричинити паніку серед населення та підірвати довіру до уряду Арсенія Яценюка.

Під час проведення операції планується повність взяти під контроль ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Умовою відновлення поставок в Україну ядерного пального, поставленою Миколі Мартиненку, є проведення дій, спрямованих на втрату контролі над цією структурою НАК «Нафтогаз України». Відповідальним за це повинен стати Віталій Гайдук, який повинен бути призначений директором компанії.

Міністр ПЕК Юрій Продан на переговорах з російською стороною, повинен буде взяти на себе відповідальність за «відхід» підприємства і в рамках переговорів легалізувати його підпорядкованість кримському уряду.

Валерія Ясюка вже тимчасово призначили на посаду керівника ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Його роль – у переговорах про врегулювання кризи підтримати пропозицію, яку озвучить німецька сторона, про створення трьохстороннього консорціуму з управління ГТС.

Поки автори «сценарію» аналізують кандидатури на керівника НАК «Нафтогаз України» та роль, яку йому відведуть у цій грі.

 

Віктор Суворов, для sprotiv.org

Tags: Газпром, СТАТТІ, Чорноморнафтогаз, Яценюк, газ
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments